Eski Kumarhane Kingpin Steve Wynn, DOJ Davasının Açılmasını İstiyor


Washington Eyalet binasının dışında Adalet Bakanlığı yazısı ve ABD bayrağı

Hukuk ekibine yeni eklenen bir dava avukatıyla birlikte, eski kumarhane kralı , Federallerden DOJ tarafından kendisine açılan hukuk davasını reddetmesini istedi. [Image: Shutterstock.com]

Wynn takım elbisenin atılmasını

Hukuk ekibini güçlendirdikten sadece üç gün sonra, eski kumarhane kralı Steve Wynn, federal bir mahkemeden Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından kendisine karşı açılan bir hukuk davasını reddetmesini istedi.

anayasal haklarını ihlal ediyor

Pazartesi günü yapılan bir mahkemede Wynn, kendisini Yabancı Ajanlar Kayıt Yasası (FARA) kapsamında kayıt yaptırmaya zorlamanın anayasal haklarını ihlal ettiğini iddia etti. ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’ndeki yeni dosyaya göre, DOJ davasının bozulmasının “üç ana nedeninden” biri budur.

Bu gerekçelerden ikincisi, DOJ’un Wynn hakkındaki iddiaları doğru olsa bile – onun “yabancı ajan” statüsünü açıklamadan Çin hükümeti adına Trump yönetimine lobi yaptığı yönünde – FARA kapsamında dosyalama şartının en kısa sürede sona erdiğini ileri sürüyor. iddia edilen davranışı 2017’de durdu.

Üçüncü neden, Adalet Bakanlığı’nın şikayetinde iddia edildiği gibi Wynn’in davranışının “yasanın kayıt gerekliliğini tetiklemek için yasal standartları karşılamadığını” iddia ediyor.

Olaydan sonra kayıt

DOJ, 30 yılı aşkın süredir FARA kapsamındaki ilk olumlu hukuk davası olan Mayıs 2022’de Wynn aleyhine şikayette bulundu. Federal organ, 2018, 2021 ve 2022’de Wynn’e FARA’ya kaydolması gerektiğini bildiren mektuplar gönderdiğini ve mahkemeden Wynn’i bunu yapmaya zorlayan bir ihtiyati tedbir istediğini söyledi.

Pazartesi günü, Wynn, DC Devresi emsalinde, kaydettirmesi gereken herhangi bir zorlamanın Ekim 2017’ye kadar sona erdiğini savundu. Bu tarih, Adalet Bakanlığı’nın Wynn’in Pekin ile ilişkisinin sona erdiğini iddia ettiği tarihtir.

Birinci ve Beşinci ihlaller

Pazartesi günkü dosyalamada Wynn, bir mahkemenin kendisini FARA’ya kaydolmaya zorlaması halinde Birinci ve Beşinci ihlallerden de bahsetti. Wynn’in savunması, uymak zorunda kalırsa, “Wynn’in hükümete yaptığı ve yasalara göre bir yabancı ajan olarak hareket etmediğini iddia eden önceki ifadeleriyle çelişeceğini” belirtti.

CNN hükümet diyerek dosyalamayı bildirdi: “Wynn’i (1) kendisini yalan yere yemin veya yanlış beyanlardan dolayı kovuşturmak için kullanılabilecek kanıtlar sunmaya zorlayamaz; ve (2) itiraz ettiği bir hükümet mesajını kabul ettiğini beyan eder.”

Zamanında yasal ekip ekleme

Federallerin Wynn’in talebine yanıt vermek için 15 Ağustos’a kadar süreleri var. Wynn’in davaya karşı verdiği mücadele şu zamana denk geliyor: haberler geçen hafta hukuk ekibini genişletti. Cuma günü yapılan bir mahkeme dosyasına göre, Wynn’in köşesine Paul Hastings’ten kıdemli Washington DC dava avukatı Robert Luskin katıldı.

Luskin, performans arttırıcı ilaçlar konusunda ABD hükümetiyle yaptığı hesaplaşmada eski dünya şampiyonu bisikletçi Lance Armstrong’u ünlü bir şekilde temsil etti.


Güvenilir Bahis Siteleri