Eski FBI Ajanı, Devletin Parasıyla Kumar Oynamaktan Mahkum Edildi


Poker fişleri ve oyun kartları ile tokmak

bir ajanı, hükümet kumar oynamaktan üç ay hapis cezasına çarptırıldı. [Image: Shutterstock.com]

Mahkemede hesap verebilirlik

Eski FBI ajanı Scott Carpenter, Las Vegas’ta bir kumarhanede hükümetin nakit parasıyla kumar oynadıktan sonra üç ay hapis cezasına çarptırıldı.

savcılık ve savunma onun davranışını not etti ve hakimden denetimli serbestlik istedi

ABD Başsavcı Yardımcısı Dan Schiess’e göre, Carpenter olayı kendisi bildirdi ve geri ödemek için derhal adımlar attı. Hem iddia makamı hem de savunma onun davranışını not etti ve yargıçtan daha ağır bir cezayla karşı karşıya kalmasına rağmen şartlı tahliye talebinde bulundu.

Eski ajan, iş arkadaşlarını ve sevdiklerini hayal kırıklığına uğrattığı için özür diledi ve kendisini “daha iyi, daha akıllı ve daha bilinçli bir insan” yapan bir tedavi gördüğünü de paylaştı.

FBI operasyonu

Mahkeme kayıtlarına göre, Carpenter ve diğer üç FBI ajanı, Temmuz 2017’de gizli bir operasyon için Las Vegas’a gitti. Grup, kamu yolsuzluğuna ilişkin soruşturmalarında masrafları karşılamak ve rüşvet ödemek için 135.000 dolar nakit getirdi.

Sondanın, bir ekip üyesini The Cosmopolitan’daki bir kabanada yüksek oyuncu olarak konumlandırması gerekiyordu. Oda, yiyecek ve içecek alımlarında minimum 1.500 dolar zorunlu kıldı.

Carpenter tek başına altı paket bira ve neredeyse bir şişe votka içti

Bir toplantıdan sonra, ajanlar artık yiyecek ve alkollü içecekleri yediler. Mahkeme kayıtları, Carpenter’ın altı paket bira ve neredeyse bir şişe votkayı tek başına içtiğini gösteriyor.

Grubun ziyafetinin ardından, Carpenter bir tomar nakit kullanarak Bellagio’da blackjack oynamak için gizlice dışarı çıktı. Kayıtlarına göre, el başına ortalama 700 doların üzerinde oynadı ve 13.500 dolar kaybetti.

ceza ayrıntıları

Hukuki mücadelenin her iki tarafı da Carpenter’ı ellerinden geldiğince destekleyerek bir kamu görevlisi olarak bozulmamış itibarına ve genel olarak temiz siciline ışık tuttu. New Jersey merkezli bir belediye hakimi olan babası, mahkemeye, oğlunun Irak’ta orduyla yaptığı turları tamamladıktan sonra travma sonrası stresle uğraştığını öne süren bir mektup gönderdi.

[undermining] toplumun kolluk kuvvetlerine olan güveni”

ABD Bölge Yargıcı Gloria Navarro, Carpenter’ın cezasını verdi. alıntı yaptı”[undermining] Topluluğun kolluk kuvvetlerine olan güveni”, denetimli serbestlik taleplerini görmezden gelmesinin nedeni olarak gösterildi.

Ancak Navarro, suçlamanın bir suçtan kabahate düştüğünü doğruladı. Carpenter, savunması bu Şubat ayında kabul edilene kadar FBI için de çalışabildi.

Carpenter’ın yetkililere teslim olmak için 90 günü var – yine de ev hapsine alınabilir.


Güvenilir Bahis Siteleri