Entain raporları 31 Aralık 2021’de sona eren yıl için %8 gelir artışı


Entain, 31 Aralık 2021’de sona eren yıl için önceki yıla göre %8 artışla 3.83 milyar £ (5.13 milyar $) gelir bildirdi.

Grup, sırasıyla %6 ve %5 artışlarla 2.43 milyar £ brüt kar ve 881.7 milyon £’luk FAVÖK bildirdi. Vergi sonrası kâr 275,6 milyon sterlin olarak gerçekleşti.

Dönemin öne çıkan özellikleri arasında, çevrimiçi net oyun gelirinde %12’lik bir büyüme, art arda çift haneli çevrimiçi büyümenin dokuzuncu yılı vardı. Perakendede ise yıl sonu hacimleri Covid öncesi seviyelerin %90’ından fazlasına geri döndü.

Entain, BetMGM’nin dördüncü çeyrekte spor bahisleri ve iGaming için iki numaralı operatör olarak kurulduğu pazarlarda %23’lük pazar payıyla kurulan “hızlı büyüyen ABD pazarında lider olarak güçlenmeye devam ettiğini” sözlerine ekledi. çalışır.

Entain CEO’su Jette Nygaard-Andersen, “Tam Yıl sonuçlarımız, Entain’in büyümeyi iş modeline dahil eden bir işletme olduğunu bir kez daha gösteriyor” dedi. “Güçlü performansımız, tescilli teknolojimiz, dünya çapındaki seçkin insanlarımız ve sektör lideri operasyonel yeteneklerimizin zorlayıcı kombinasyonunu kapsayan Entain platformu tarafından desteklenmektedir. Sürekli gelişen bir müşteri deneyimi sunmamızı, gelişen tüketici ve teknolojik trendleri benimsememizi ve yeni pazarlar ve ürün alanlarında büyümemizi sağlayan bu benzersiz platformdur.

“Bütün büyük pazarlarımız iyi performans gösterdi. Özellikle ABD’deki BetMGM, net oyun gelirinde önceki yıla göre beş kat artış sağladı ve faaliyet gösterdiği pazarlarda bir numaralı pozisyon için mücadele etmeye hazır. Başka yerlerde, perakende işimiz güçlü bir şekilde toparlandı ve kısıtlamalar hafiflediğinden ve müşteriler mağazalarımıza döndüğünden hacimler şimdi Covid öncesi seviyelerin %90’ına geri döndü.

“Her zaman olduğu gibi, bu sonuçların elde edilmesine yardımcı olan özveri, sıkı çalışma ve profesyonellik için çalışma arkadaşlarımın her birine teşekkür etmek istiyorum. Çalışanlarımızın kalitesi, işin devam eden geniş tabanlı büyümesi, devam eden ivmesi ve gelecekteki genişlememizi desteklemek için inovasyona yaptığımız yatırımlar göz önüne alındığında, FY22 ve sonrası için finansal performansımıza güveniyoruz.”