Entain Foundation US, güncellenmiş Gamble Responsibility America uygulamasını başlattı


Entain Foundation US, sorumlu kumara odaklanan eğitim uygulamasının ikinci baskısını başlattı ve Gamble Responsibility America uygulaması sorunlu olanlara yardım sağlıyor.

ABD’de olduğu kadar dünya çapında da faaliyet gösteren Vakıf, önümüzdeki beş yıl içinde sorumlu kumar programlarına 100 milyon dolardan fazla taahhütte bulundu.

ABD uygulamasının ikinci baskısı, kumar sorunu yaşadıklarını düşünen kişilere pratik araçlar, tavsiyeler ve yardım sağlar ve birçok dilde mevcuttur.

Ayrıca, kumar zararları hakkında daha fazla eğitim bilgisi ve bireylerin desteğe erişmesi için daha fazla araç gibi yeni eklemeler içerir. Uygulama bir kumar günlüğü sağlar ve anında yardım için canlı sohbet özelliği içerir.

Entain Vakfı Mütevelli Heyeti Martin Lycka şunları söyledi: “Gamble Responsibility America’nın ilk versiyonu iyi karşılandı ve geniş çapta memnuniyetle karşılandı. O zamandan beri, sorumlu kumar oynamayı sürdürmek ve ortaya çıkmaları durumunda sorunları önlemek ve azaltmak için daha kapsamlı bir araç sağlamak için geliştirmeler üzerinde çok çalışıyoruz.

“Gamble Responsably America’nın bu ikinci baskısı, daha fazla araç, daha fazla eğitim bilgisi, ek diller ve her zaman ve her yerde kullanılabilen daha fazla kaynak ile ilk baskının yararlı kaynaklarının altını çiziyor.”

Uygulama aracılığıyla bireyler Kindbridge organizasyonuna erişebilir; sorunlu kumardan etkilenenlerin zihinsel sağlığını iyileştirmeye adanmış bir tanesi.

Güncellenen uygulamanın lansmanı, ABD’de her yıl Mart ayında düzenlenen Sorunlu Kumar Farkındalık Ayı ile aynı zamana denk geliyor.

Bu ay artan farkındalıktan yararlanmak için, eski ve Entain’in sahibi olduğu bir operatör olan MGM Resorts International ve BetMGM de sorumlu kumar oynamayı teşvik etme taahhütlerini yinelediler.

Operatörler, MGM Resorts kumarhanelerinde bulunan eğitim materyallerini ve ayrıca BetMGM platformunda bulunan yardım ve bilgi miktarını artırdı.