Crown Melbourne Düzenleyici İncelemede Olası Para Cezası ile Karşı Karşıya


Taç Melbourne işareti

Victoria kumar düzenleyicileri Melbourne Limited’e disiplin vermeyi düşünüyor. [Image: Shutterstock.com]

Kumar Oynama Yükümlülükleri Sorumluluğu

Crown Melbourne Limited, Victoria Kumar ve Kumarhane Kontrol Komisyonu’nun (VGCCC) kumarhane operatörüne karşı disiplin cezasını sürdürmesinin ardından bu hafta kızgın. Düzenleyiciler, Crown’un Sorumlu Kumar Oynama Davranış Kurallarını ihlal ettiğini tespit etti ve yakında yeni disiplin cezaları gelebilir.

yetersiz denetlenen yüzlerce hatta binlerce müşteri

Kumarhane şirketinin, sorunlu kumarla ilgili olarak yüzlerce hatta binlerce müşteriyi yeterince denetlemediği söyleniyor. Komisyon, Crown’dan tüketicilere karşı yükümlülükleri hakkında bilgi vermesini istiyor. İncelendikten sonra şirket, sonuçlara göre para cezası veya başka bir işlem yapabilir.

Crown Melbourne için olası para cezaları veya sansür

Komisyon, Sorumlu Kumar Hizmeti yükümlülüklerine bağlı bilgilerin ne gösterdiğine bağlı olarak şirket aleyhine işlem yapabilir. Komisyon, Crown’u 100 milyon dolara kadar para cezasına çarptırmaya karar verebilir. Kumarhane lisans sözleşmesi, şirkete yönelik kınama ve durumu düzeltmek için gereken adımların uygulanması ile birlikte de değişebilir.

Komisyon Başkanı Fran Thorn geçtiğimiz günlerde yükümlülüklerin kumarhane lisans koşulu. Bu yükümlülükler, savunmasız tüketicileri korur ve oyuncuya, aile üyelerine ve yerel topluluğa kumarla ilgili zararı önlemek için çalışır.

savunmasız kullanıcılar, imkanlarının ötesinde kumar oynamaya teşvik ediliyor”

Thorn, “Kraliyet Komisyonu’nda savunmasız müşterilerin imkanlarının ötesinde kumar oynamaya teşvik edildiğine dair birçok üzücü hikaye duyduk” dedi.

Komisyon, Kraliyet Komisyonunun sorumlu kumarla ilgili yaklaşımına gelince, Kraliyet Komisyonu tarafından ortaya çıkarılan sorunlarla ilgilenecektir. İşletmeci, yükümlülükleri ve toplumun beklentileri doğrultusunda hareket etmelidir.

Faaliyet ruhsatını ve müteakip cezaları elinde tutmak

Crown Melbourne Limited ile ilgili sorunlar bir süredir devam ediyor. Victoria düzenleyicileri, Kraliyet Komisyonu tarafından yapılan bir incelemenin ardından Crown Resorts’un geçen yıl Melbourne’deki lisansını korumasına izin verdi. İnceleme, Crown’un milyonlarca dolarlık aklanmış fonları kolaylaştırmak da dahil olmak üzere yasadışı ve dürüst olmayan davranışlarda bulunduğunu tespit etti.

Raporun sonucu, düzenleyicilerin Crown Melbourne’u iki yıl boyunca sıkı denetim altında tuttuğunu gördü. Şirket daha iyisini yapmaya söz verdi ve değişiklik için 33 öneriyi kabul etti.

Victoria hükümeti, sıkı yeni önlemlerin ve sıkı gözetimin kumarhanenin bu tür başarısızlıkları bir daha görmemesini sağlayacağını söyledi.

Bu yıl, düzenleyiciler Crown Melbourne’u incelemeye devam etti ve kumarhanenin kumarbazların Çin’den yasa dışı olarak para transfer etmesine yardımcı olduğunu buldu. Kumarbazlar, 2012’den 2016’ya kadar kumar oynamak için bir China Union Pay banka kartı kullanabildiler. Düzenleyiciler nihayetinde Crown Melbourne’e 80 milyon AU$ (57,6 milyon ABD$) para cezası verdi.

VGCCC, Crown Melbourne’un Çin’den yapılan işlemlerde yaklaşık 164 milyon Avustralya Doları (118 milyon ABD Doları) işlem yaptığını söylüyor. Bu, yasadışı ödemelerde 32 milyon Avustralya Dolarından (23 milyon ABD Doları) fazla parayla sonuçlandı. Faaliyet, Eyaletin Kumarhane Kontrol Yasasını ve Çin yasalarını ihlal ediyor.

Victorian düzenleyiciler, geçen yılın sonlarında Crown Melbourne’e karşı gelecekte ek önlemler alabileceğini duyurdular. Mayıs ayındaki ceza süreci başlattı. Yükümlülük raporu eksikse, şirket aleyhine daha yüksek bir para cezası da dahil olmak üzere daha fazla dava görebiliriz.


Güvenilir Bahis Siteleri