Çevrimiçi kumarla ilgili zararları ele almanın önemi


Kumar Araştırmaları Borsası Ontario (GREO), endüstriyi çağdaş kumar zarar araştırmaları konusunda bilgilendirmeye ve eğitmeye yardımcı olacak bir web semineri sunmak için Uluslararası Oyun Düzenleyicileri Birliği (IAGR) ile birlikte çalıştı.

Kumarla ilgili zararlara ilişkin en son kanıtlara dayanan GREO, özellikle çevrimiçi kumara ve faaliyetle ilişkili zararlara odaklandı.

Web seminerine GREO adına katılanlar arasında Paydaş Katılımı Lideri Lindsay Kalbfleisch, Stratejiden Sorumlu Başkan Liz Lusk ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Trudy Smit Quosai yer aldı.

GREO Baş Strateji Sorumlusu Lusk, web seminerini organizasyonu tanıtarak açtıdiyor ki: “20 yıl önce başladık, aslen Kanada’da Ontario’da ve ulusal olarak daha güvenli kumar ve kumar zararlarını azaltma konusunda çalışmakla görevlendirildik. Büyüdük ve şu anda tümü zarar azaltma ve sağlığın teşviki alanında kumar ve oyun politikaları, uygulamaları ve programları konusunda çeşitli yargı mercileriyle küresel olarak çalışıyoruz.”

Devam etti: “Daha güvenli kumar kanıtlarından oluşan dünyanın en büyük dijital koleksiyonu olan daha güvenli bir kumar kanıt merkezimiz var. Ayrıca ikincil araştırma analizini desteklemek için araştırma düzeyinde bir kumar veri havuzuna ev sahipliği yapıyoruz.

“Müşterilerimiz ve paydaşlarımız tarafından kanıta dayalı karar vermeyi çok zamanında yanıtlamak ve desteklemek için yönlendirilen isteğe bağlı politika özetleri sunuyoruz. Dolayısıyla, ortaya çıkan bazı sıcak konularımız veya kilit meselelerimiz veya yeni mevzuatımız varsa – bir değişikliğe işaret eden ve kanıta dayalı karar verme sürecimizi dengelemeyi ve desteklemeyi gerektiren şeyler – bu şekilde desteklediğimiz yer burasıdır.”

GREO Paydaş Katılımı Lideri Kalbfleisch daha sonra, özellikle çevrimiçi kumara odaklanarak, kumar sorunu ve kumarla ilgili zararlar konusunda günümüz endüstrisindeki son derece önemli konuyu ele aldı. Bu konunun sektördeki artan önemini açıkladı ve Covid-19 pandemisinin onu çevreleyen endişeleri daha da artırdığını kaydetti.

Kalbfleisch, “Çevrimiçi kumarla ilgili zararları ele almanın bugün her zamankinden daha önemli olduğunu biliyoruz” dedi. “Çevrimiçi kumarın dünya çapında hızla yayıldığını ve çevrimiçi kumarın doğasının oyuncuların hem düzenlenmiş hem de düzenlenmemiş kumar platformlarına kesintisiz erişime izin verdiğini biliyoruz.

“Onu daha da zamanında yapan şey, çalışmaların bize gösteriyor ki, Covid-19 ve ilgili kısıtlamaların başlangıcından bu yana, çevrimiçi kumarda bir artış olurken, kara tabanlı mekanlarda kumar oynayan insanların bir hareketi, Çevrimiçi kumar. Yetki alanına bağlı olarak, bazı rakamlar oyuncuların %25-30 kadarının bu yönde hareket ettiğini gösteriyor. Dolayısıyla sadece hızla genişlemekle kalmıyor, aynı zamanda yaşadığımız gerçekler insanları gerçekten yeni bir yola girmeye itti.”

Kalbfleisch, çevrimiçi kumara daha ayrıntılı bir şekilde bakarak şunları söyledi: “Genel olarak kumarın zararlara yol açabileceğini biliyoruz, ancak çevrimiçi kumarla ilgili bazı mekanizmalar ve gerçekler, belki de insanların bu alanda kumar oynamaktan zarar görmesini daha olası hale getiriyor.”

Çevrimiçi kumarla ilgili zararları ele almanın bugün her zamankinden daha önemli olduğunu biliyoruz. Çevrimiçi kumarın dünya genelinde hızla yayıldığını ve çevrimiçi kumarın doğasının oyuncuların hem düzenlenmiş hem de düzenlenmemiş kumar platformlarına kesintisiz erişime izin verdiğini biliyoruz.

Web semineri ayrıca, çevrimiçi kumarın düzenlenmesine yönelik yenilikçi yaklaşımlar ve zararları azaltmak için dijital ortamdan yararlanma gibi kumarın zararları kapsamındaki diğer önemli alanlara da odaklandı. Ancak gelecek ve bu konuya önümüzdeki aylarda ve yıllarda nasıl yaklaşılacağı da büyük önem taşıyor.

Kalbfleisch, araştırma ve değerlendirme için sonraki adımlara bir göz attı ve “bu alandaki teknolojinin gelişmeye devam edeceğini” ve bu nedenle “bu bireysel web sitesi özelliklerinin etkisini analiz etmek için araştırma başlatmaya devam etmemiz gerektiğini ve bunun ne olduğunu açıkladı. bu özellikler zarar açısından – bunların zararları azaltma veya sürdürme yolları anlamına gelir.”

Herhangi bir politika yeniliğinin değerlendirilmesi üzerinden düşünüldüğünde, bir sonraki mantıklı adımın değerlendirme olduğunu kaydetti. Kalbfleisch, “Biz pilot oluyoruz, en iyi tahminimizi yapıyoruz ve ardından politikamıza dayanarak anlamlı ve düşünceli bir şekilde farkın ne olduğunu keşfetmemiz gerekiyor” dedi.

“Ve literatürün bunu yapmamız gerektiğini söyleme şekli, politika değişimlerimizin amaçlanan sonuçlarını gerçekten net bir şekilde ifade etmek ve değerlendirmelerimizin birden fazla veri kaynağına dayandığından emin olmaktır; hem oyuncu sistemlerimizden toplu veriler hem de oyuncularımızla konuşma ve politikalarımızın yarattığı etkiyi anlama verileri.”

Kalbfleisch, tüm zaman çerçevelerinin dikkate alınması gerektiğini ekledi: “Araştırma, politika değişikliği için kısa vadeli, aynı zamanda orta ve uzun vadeli bir zaman diliminde değerlendirdiğimizden emin olmamız gerektiğini gösteriyor, çünkü biliyoruz ki Politikalarımıza ilk tepki, her zaman işlerin daha uzun vadede nasıl görüneceğini temsil etmeyebilir.”

GREO’nun Paydaş Katılım Lideri, davranışlardaki değişikliklerin ve ilgili zararın ortaya çıkmasının zaman alabileceğini, bu nedenle politika değişikliklerine dayalı anlamlı farklılıkları daha iyi anlamak için uzaklaştırma yapılması gerektiğini açıkladı.

Kalbfleisch şu sonuca varmıştır: “Belki de en önemlisi, küresel doğası ve tüm yargı alanlarının aynı anda birçok sorunla mücadele ettiği gerçeği göz önüne alındığında, araştırmacılar, gruplar, uluslararası ortaklar ve oyuncular için fırsatlar aracılığıyla uluslararası işbirliğini önermektedir. bir araya gelmek kritik olacak. O yüzden gitmemiz gereken yer orası.”