Carruthers Crown takıyor; Wynn, Okada ve Suncity kurtarma?


Resorts, Ciarán Carruthers’ı yeni CEO olarak atadı

Crown Resorts’un Ciar şeklinde yeni bir CEO’su varan Carruthers, Steve McCann’in bu hafta başında istifa etmesinin ardından.

Carruthers’ın atanması veraset onayına tabidir ve McCann ile geçiş döneminin ardından Eylül 2022’de başlayacaktır.

Carruthers, oyun endüstrisinde 30 yılı aşkın deneyime sahiptir ve son olarak Resorts’un bir yan kuruluşu olan Wynn Macau’da COO rolünü üstlenmiştir.

Crown’un yeni CEO’su ayrıca Sands China’da Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Venedik ve Plaza Operasyonları Direktörü olarak deneyime sahiptir.

Carruthers, Güneydoğu Asya, Filipinler ve ABD Pasifik Adaları’ndaki kumarhanelerde bir dizi başka görevde bulundu.

Flip tarafında, McCann, şirketin dolandırıcılık ve yasadışı kara para aklama faaliyeti iddialarıyla dolup taştığı Haziran 2021’den bu yana Crown’da CEO rolünü üstlendikten sonra ayrılıyor.

Crown, bununla birlikte, daha yakın zamanda Blackstone tarafından 6.2 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alındı. Liderlik değişikliği belki de Crown’un yeni sahibinin Avustralyalı operatör için daha iyi bir itibar inşa etme girişimlerini temsil ediyor.

Carruthers’ın atanmasının yanı sıra Crown, hem Crown Melbourne hem de Crown Perth’de CEO pozisyonunu doldurma niyetini açıkladı.

hissesi, Andrew Lo’nun çoğunluk hissedarı olarak atanmasıyla yükseldi

Suncity’nin hisseleri, Andrew Lo’nun Suncity’nin çoğunluk hissedarı seçilmesinden sonra %137 arttı.

Daha önce hüküm giymiş suçlu Alvin Chau’nun sahibi olduğu ve yönettiği, şimdilerde kötü üne sahip olan şirket, 13 Mayıs 2022’den beri ticaretten men edildi.

%137’lik bir artış önemli görünse de, Suncity Ch’in mahkumiyetinin ardından hala rekor düşük seviyelerde işlem görüyor.au ve 2022 sonrası ıvır zıvırların ticari uygulanabilirliğini çevreleyen diğer güvensizlikler, Macau’nun oyun yasalarında yapılacak bir değişiklikten doğdu.

Suncity’nin hissesi, mülkiyet durumuyla ilgili kafa karışıklığı nedeniyle daha düşük bir değere düşmüştü, şimdi şirketin Lo’nun hisselerinin %75’ine sahip olduğunu teyit etmesiyle bir şeyler netleşti.

Suncity’nin ticari açıdan uygulanabilirliğinin geleceği hakkındaki sorulara rağmen, grup, Vietnam IR Hoiana Resort’ta bir hisseye sahipken Manila’da bir tatil köyü geliştirme sürecindedir.

Kazuo Okada, Okada Manila’daki iş kesintisi iddialarına itiraz etti

Okada Manila’yı son derece tartışmalı koşullarda geri alan Kazuo Okada’yı temsil eden grup, kumarhanedeki faaliyetlerin devralma işleminden bu yana “her zamanki gibi” görüldüğünü iddia etti.

Grup, iş faaliyetlerinde herhangi bir aksama olmayacağını belirtirken, Okada’nın kendisi de tüm finansal yükümlülüklerin yerine getirildiğini ve tüm işlemlerin “yolda” olduğunu belirtti.

Yakın zamanda Okada Manila’nın kumarhaneyi kontrol etmek için devam eden bir savaşın ardından banka hesaplarını dondurduğu bildirildi.

Tiger Resorts Asia’yı (TRAL) ve sahibi Universal Entertainment Group’u temsil eden Davina Law avukatı Estrella Elamparo Pazar günü yaptığı açıklamada, BDO Unibank’ın hem Okada hem de TRAL taraflarından kumarhane çalışanlarının maaşlarını ödemek için bir anlaşma imzalamasını istediğini söyledi. .

Elamparo, Kazuo Okada Grubu’nun TRAL direktörü Hajime Tokuda’nın imzasını içeren bir anlaşmayı imzalamayı reddettiğini iddia etti.

Devamını buradan okuyun…

Wynn Resorts, 2 milyar dolarlık BAE tatil köyü projesi için planlar hazırladı

Wynn Resorts CEO’su Craig Billings, markayı dünya çapında geliştirmek ve genişletmek istediği için BAE’de 2 milyar dolarlık entegre bir tesis açma planlarını ayrıntılı olarak açıkladı.

BAE sınırlı bir tedarik pazarı olduğundan, Wynn bölgedeki tek oyun lisansına sahip olacak ve bu nedenle operatöre bölgedeki yüksek hacimli turiste özel erişim sağlayacak.

Ras Al Khaimah’daki insan yapımı Al Marjan Adası üzerine inşa edilen tesisin şu anda 2026’da açılması planlanıyor ve Wynn, “bunun ötesinde gelişme fırsatları” olduğunun farkında.

Daha önce Wynn Interactive CEO’su olan Billings, Kasım 2021’de Wynn Resorts CEO’su olarak ilan edildi ve Matt Maddox’un ayrılmasından sonra 1 Şubat 2022’de bu görevi üstlendi.

Devamını buradan okuyun…

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri