Bütün bir “Newport” World, Macau ve The Star’da yeni bir yönetici daha


Resorts World Manila, Newport World Resorts olarak yeniden markalaşıyor

Filipinler’in ilk entegre tesisi olan Resorts World Manila, 20 Temmuz 2022’de yapılan duyurunun ardından artık Newport World Resorts olarak bilinecek.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Newport World Resorts, entegre tatil köylerini ve topluluğunun en iyilerini Newport City kompleksi içinde bir araya getirmek için markayı yeniden keşfediyor.

“İsim değişikliği, markanın kendisini en yenilikçi, dinamik ve kapsamlı kumarhane, otel ve eğlence kompleksi olarak sunma perspektifindeki bir değişikliği yansıtıyor.

Newport World Resorts, Alliance Global Group ile Genting Hong Kong arasındaki bir iş girişimi olan Travellers International Hotel Group tarafından yönetilmektedir. Tatil Yerleri Dünyası (şimdiki değeri) ya da Genting’in tatil köyleri portföyünde yaygın olarak kullanılan bir kumarhane unvanı.

Genting, yakın zamanda MGM Resorts International’ın devralma girişimine konu oldu. TVegas merkezli işletme devi, bir satın alma anlaşması yapmak için Genting’in ana hissedarları olan Lim ailesiyle görüştü.

Ancak Genting, MGM Resorts’un Lim ailesine yaklaşımının “istenilmediğini” iddia ederek herhangi bir devralma anlaşması olasılığını düşürdü.

Newport World Resorts, Alliance Global Group’un mülkü yenilemek için PHP4bn (75 milyon $) enjekte etmeyi planladığını açıklamasının ardından bu yıl büyük bir genişlemeye hazırlanıyor.

Scott Wharton, The Star Sydney’in CEO’su ve Dönüşüm Grup Başkanı oldu

Star Entertainment Group, Scott Wharton’ı gerekli tüm düzenleyici onayları bekleyen The Star Sydney’in CEO’su ve Dönüşüm Grup Başkanı olarak atadı.

“Newport World Resorts, entegre tatil köylerini ve topluluğunun en iyilerini Newport City kompleksi içinde bir araya getirmek için markayı yeniden icat ediyor” Newport World Resorts, Şirket Açıklaması

Avustralyalı operatöre Commonwealth Bank of Australia’dan (CBA) katıldı ve son olarak şirketin Yönetici Liderlik Ekibinin bir üyesi olarak Program Teslimatı Grup Yöneticisi olarak görev yaptı.

Orada, Wharton, şirketin Avustralya Prudential Regulatory Authority’nin 2018 Prudential Inquiry Raporuna yönetişim, kültür ve hesap verebilirliğe verdiği yanıtın tasarımı ve uygulanması gibi banka çapında dönüşüm çabalarına öncülük etmekten sorumluydu.

görevinde The Star Entertainment Group’un yeni CEO’su ve Genel Müdürü Robbie Cooke’a rapor verecek. “Dönüşüm”, The Star’da tam da ihtiyaç duyulan şey olabilir.

’nun rekor düşük GGR için ayarlandığı bildirildi

Macau’nun kumarhane endüstrisinin, bölge başka bir Covid-19 salgını tarafından ele geçirildiği için Temmuz ayı için aylık brüt oyun gelirinde (GGR) rekor bir düşüş kaydetmesi bekleniyor.

Kısmen seyahat ve sınır kısıtlamalarındaki artış nedeniyle, kumarhane misafir sayıları kapanmadan önce zaten bir düşüş görmüştü. Mayıs ayında Makao’ya gelen ziyaretçi sayısı 600.748 iken, Haziran ayına kadar bu sayı 380.671’e düştü.

Macau Daily Times’a konuşan oyun endüstrisi uzmanı Ben Lee, Temmuz ayının bugüne kadarki en kötü aylık GGR’sini göreceğini ve rakamların doğrudan Covid ile ilgili kapanışlara atfedilebilir olacağını öngördü.

Bu, Temmuz 2021’de 8,44 milyar MOP (1,045 milyar ABD Doları) olan GGR ile keskin bir tezat teşkil edecek ve Mayıs ayındaki toplam 10,45 milyar MOP’den sonra 2021’in en iyi ikinci ayı olacak.

IGamiX Management & Consulting’in Yönetici Ortağı Lee, Temmuz ayında 200 milyon MOP ile 300 milyon MOP arasında bir GGR öngördü. Bu tahmin doğruysa, toplam 2,48 milyar MOP ile yılın en düşük aylık GGR’si olmasına rağmen, Haziran 2022’ye kıyasla %90’lık bir düşüşü temsil edecektir.

11 Temmuz’da Makao yetkilileri, şehir Haziran ayından bu yana 1.526 Covid vakası kaydettiği için 30’dan fazla kumarhane de dahil olmak üzere gerekli olmayan tüm işletmelerin derhal kapatılmasını emretti.

Ancak şimdi, şehrin Sağlık Bürosu başkanı Alvis Lo lek Long, kumarhanelerin 23 Temmuz 2022’den 29 Temmuz’a kadar %50 kapasiteyle yeniden açılabileceğini doğruladı.

Bu takip eder dünkü haberler, Makao Hükümeti İcra Kurulu Başkanı, bölgenin bir “konsolidasyon” aşamasına girme planlarını doğruladığında ve yavaş yavaş neredeyse tamamen kilitlenmeden çıkın. İşte umut.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Merak etme, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri