Blackstone, Crown’u satın aldı; Pronet, Asya ve Makao’ya adım atıyor


, Crown satın alımını tamamladı

Blackstone tarafından yönetilen emlak fonları ve özel sermaye fonları, Crown Resorts’un satın alımını tamamladı.

Melbourne, Perth ve Sydney’deki üç premium tatil köyü ve kumarhane mülkünden oluşan işlem, Blackstone için Pasifik’teki en büyük işlemi temsil ediyor.

Blackstone Gayrimenkul Alımları Asya Başkanı Alan Miyasaki, “Crown’un yeni sahibi olmaktan heyecan duyuyoruz ve şirketin lider bir seyahat ve eğlence şirketi olarak tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak için konukseverlik alanındaki uzmanlığımızı getiriyoruz” dedi.

“Şirketin ve çalışanlarının altında yatan muazzam potansiyeli görerek Crown’a ilk kez iki yıl önce yatırım yaptık. Crown’daki ekiplerle çalışmayı ve çalışanlar, yerel topluluklar ve ziyaretçiler için benzersiz bir şey yaratmak için dünya çapında en yüksek etik ve dürüstlük seviyelerine sahip kayan yazı konaklama markalarına sahip olma ve bunları işletme konusundaki deneyimimizi uygulamayı dört gözle bekliyoruz.”

Blackstone’un belirttiği gibi, firma şimdi sözü edilen mülkleri birinci sınıf eğlence destinasyonlarına dönüştürmek için Crown yönetim ekibi ve çalışanları ile birlikte çalışacak ve operatörün en yüksek uyumluluk, yönetişim ve dürüstlük standartlarında faaliyet gösterecek dönüşümünü sürdürecek.

Gaming, odak noktasını Asya’ya kaydırıyor

Pronet Gaming, gelecekteki büyümeyi yönlendirmek için umutlarını Asya’daki gelişmekte olan pazarlara bağladı.

“Crown’un yeni sahibi olmaktan heyecan duyuyoruz ve şirketin lider bir seyahat ve eğlence şirketi olarak tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak için konukseverlik alanındaki uzmanlığımızı getiriyoruz” Alan Miyasaki, Blackstone Gayrimenkul Satın Alma Başkanı

Şirket, son 18 ayda, BT ve yeni ofislerde “büyük bir yatırım” için fon sağlayan ve şirketin odağını başka bir yere, yani Asya’ya kaydırmasını sağlayan hızlı bir genişleme yaşadığını iddia ediyor.

Tedarikçi, yeni pazara girişinin bölgedeki markaların müşterilere yerelleştirilmiş ürünler ve “rakipler arasında gerçek bir fark noktası” sunmasına olanak sağlayacağını söyledi.

“Asya pazarına giriş her zaman plandaydı ve rekabet etmek için doğru ürüne sahip olmamızı sağlamaya gerçekten odaklanmayı gerektiriyordu. Pronet CEO’su Alex Leese, “Bunu er ya da geç artık yapabildiğimiz için gerçekten çok memnunum” dedi.

“Elde ettiğimiz muazzam ticari başarı, yalnızca ekibin sıkı çalışmasının ve teklifimizin evrensel çekiciliğinin bir kanıtı değil, aynı zamanda uygun fiyatlı ancak özel bir çözüm arayan yeni müşteriler için iyiye işarettir.”

Ancak kendisini piyasaya hazır hale getirmek için Pronet’in Leese’nin “Asyalı pazar uzmanları” dediği kişilere ihtiyacı olacak. Bu amaçla tedarikçi, bölgedeki saflarını güçlendirmek için büyük bir işe alım programına başlayacak.

SJM, oyun imtiyazını Aralık 2022’ye kadar uzattı

SJM Resorts, Makao Hükümeti ile SJM’nin oyun imtiyazını 31 Aralık 2022’ye kadar uzatacak bir İmtiyaz Değişikliği Sözleşmesi imzaladı.

İmtiyaz başlangıçta 26 Haziran 2022’de sona erecekti, ancak SJM yönetim kurulu bir uzatmanın şirketin çıkarlarına en uygun olduğuna ve sona erme tarihini ertelemek için Macau Hükümeti’ne 47 milyon MOP (5,8 milyon ABD Doları) ödeyeceklerine karar verdi.

Ek olarak, kumarhanelerin ve ilgili varlıkların oyun imtiyazının sona ermesiyle birlikte Macau Hükümetine devrine ilişkin taahhüt mektupları SJM tarafından imzalanmıştır. Bu transferler, oyun imtiyaz sözleşmesinde belirtilen şartlara göre tazminatsız olacaktır.

Bir açıklamada, SJM yönetim kurulu bu şartları “adil ve makul” bulduğunu doğruladı.

Emperor Entertainment, tüm yıl için %38 gelir artışı bildirdi

Ağırlama ve oyun hizmeti sağlayıcısı Covid-19’un etkisinden kurtulmaya çalıştığından, Emperor Entertainment 2021/22 mali yılı için sonuçları yayınladı.

Uydu kumarhane, toplam gelirde %38’lik bir artış bildirdi ve önceki yıl 301,9 milyon HK$’dan 415,9 milyon HK$’a (52.9 milyon ABD$) yükseldi. Yıl içinde gerçeğe uygun değer kaybı ve değer düşüklüğü zararındaki artış, şirket sahiplerine atfedilebilen 528,3 milyon HK$’lık kayıtlı yıllık zarara yol açtı. Hisse başına temel kayıp, 2021’deki 0,15 HK$’lık rakama kıyasla 0,44 HK$ olarak rapor edildi.

Yıl için toplam temettü, hisse başına 0,065 HK$ olarak rapor edildi; bu, Haziran 2021’de dağıtılan hisse başına 0,050 HK$’lık özel temettüden ve hisse başına 0,015 HK$’lık ara temettüden oluşuyordu.

Oyun geliri 2021’de 209.1 milyon HK$’dan %25 artışla 260,6 milyon HK$’a yükseldi. Kitlesel pazar salonundan elde edilen gelir 179,0 milyon HK$, VIP odasından elde edilen gelir ise 65,0 milyon HK$ olarak gerçekleşti.

Asya’da büyük bir kumar endüstrisi hikayesini kaçırdınız mı? Endişelenmeyin, Gambling Insider, Asya özetimize göz attı.


Canlı Bahis Siteleri