Adam Vietnam Kumarhanesinde Kumar Borcundan Öldürüldü


polis bandı

’da bir kumarhanede borcunu ödeyemeyen bir adam öldürüldü. [Image: Shutterstock.com]

ödenmemiş borçlar

Vietnam’daki bir kumarhanede, güya 3.000 doların üzerinde kumar borcu olan bir adam öldürüldü. Kurbanın Çinli bir adam olduğu ve Cumartesi günü Moc Bai öldürüldüğü bildirildi. Yerel ve eyalet polisi, Vietnam-Kamboçya sınırına yakın bir bölgede meydana gelen cinayetle ilgili soruşturma yürütüyor.

katil olduğu iddia edilen kişi inşaat malzemeleri tedarikçisidir

Katil olduğu iddia edilen kişi, inşaat malzemeleri tedarikçisi Zhu Jun Sheng. Olaydan sonra beş yerel polis olay yerine gitti, ancak sadece ikisi içeri girmeyi başardı. İl polisinden veya il mahkemesinden kimse dava hakkında yorum yapmaz.

Bölgedeki diğer olaylar

Ek olarak cumartesi cinayeti, Moc Bai kumarhanesi zaten damalı bir geçmişe sahipti. 2019 yılında mülke yapılan baskının ardından 53 kişi kolluk kuvvetleri tarafından çıkarıldı. Son zamanlarda kumarhanede başka kayda değer şiddet eylemleri de yaşandı. Bölgedeki diğer kumarhaneler önemli olayların yaşandığı yerler olmuştur; Geçen ay yakındaki Heng He kumarhanesinde başka bir ölüm meydana gelirken, Mayıs ayında Crown kumarhanesinde bir adam düşerek öldü.

katilin kız arkadaşının 45 bin dolarını kumar oynamak için kullandığı iddia edildi

Vietnam’da bir kumarhaneyi içeren kumarla ilgili başka bir cinayet davasında, bir adam geçen yıl kız arkadaşını korkunç bir şekilde öldürdü. Kurban bir Da Nang kumarhanesinde çalışıyordu ve çift bir kumar anlaşmazlığına girdi. İddiaya göre katil, kız arkadaşının 45 bin dolarlık parasını kumar oynamak için kullanmış ve hepsini kaybetmişti. Ona geri ödemesini istedi, ama o reddetti ve onu öldürmeye başladı. Polis daha sonra adamı tutukladı ve ölüm cezası aldı.

Bol kumar etkinliği

Vietnam’daki Moc Bai bölgesinde ve Kamboçya’daki yakındaki Bavet şehrinde çok sayıda kumar etkinliği gerçekleşiyor. İkincisi, Kamboçya’nın özel bir ekonomik bölgesidir; bölgenin ekonomik faaliyetinin büyük bir kısmı horoz dövüşü ve kumarhanelerden geliyor.

Vietnam’ın dokuz lisanslı kumarhanesi, COVID-19 pandemisi seyahat kısıtlamalarından ciddi şekilde etkilendi ve gelirlerinde önemli bir düşüş yaşandı.

Sınıra yakın konumu nedeniyle birçok Vietnam vatandaşı Bavet’i ziyaret ediyor. Hem Vietnam hem de Kamboçya, kendi vatandaşlarının sınırları içindeki kumarhaneleri kullanmasını büyük ölçüde engelliyor. Vietnam’da, yerel halkın belirli kriterleri karşılamaları durumunda ülkedeki belirli kumarhanelerde kumar oynamasına izin veren devam eden bir pilot program var.


Güvenilir Bahis Siteleri