40 Sert Kamboçya Kumarhanesinden Kaçmak İçin Vietnam’a Yüzerek


Haritada Kamboçya bayrağı

’da iddia edilen bir yırtıcı kumarhane tarafından istihdam edilen kırk kişi, geçen hafta bir nehri yüzerek Vietnam’a geri dönmek için kaçtı. [Image: Shutterstock.com]

toplu kaçış

40’tan fazla çalışan Kamboçya’daki bir kumarhaneden kaçtı ve nehir boyunca yüzerek Vietnam’a gitti.

işveren onlara kötü davrandı

Vietnam’ın VnExpress Uluslararası An Giang Eyaleti sınır muhafızlarının olayı Perşembe günü bildirdiğini belirtti. Kaçaklar, işverenlerinin Kamboçya’nın Kandal Eyaletindeki Sampeou Poun komünündeki kumarhanede kendilerine kötü davrandığını iddia etti.

Özgürlüğe kitlesel koşu, Kamboçya’yı Vietnam’dan, Binh Di’den ayıran nehirde yüzmeyi içeriyordu. VnExpress Kaçakların 42 kişiyle yola çıktığını iddia ettiklerini, ancak bir tanesini nehrin aldığını, diğerini ise kumarhane sahiplerinin aldığını söyledi.

Haber kaynağı, Vietnamlı yetkililerin yasadışı yollardan Vietnam’a girmekten beş kadın ve 35 erkeği tutukladığını doğruladı. Long Binh sınır kapısında görevli Binbaşı Le Ngoc Tuan, 40 kişinin kimliklerinin henüz doğrulanmadığını söyledi.

İnsan sömürüsü

Göre Vietnam Haberleri42 kişinin tamamı Vietnam vatandaşı. Kamboçya’ya bilerek kumarhanede çalışmak için gittiklerini iddia ediyorlar.

çalışanları ücret ödemeden ve dinlenmeden fazla mesai yapmaya zorladı

Kumarhane sahipleri, çevrimiçi oyunlarda ve sosyal medyada iş bulurken, iddiaya göre çalışanları ücret almadan ve dinlenmeden fazla mesai yapmaya zorladı.

Kombinasyon 40’ın yasadışı yollardan anavatanlarına geri dönmesini tetikledi. Video görüntüleri VnExpress kitlesel kopuşu gösterir bir binadan aşağı, nehre doğru, güvenlik görevlileri tarafından kamçılı takip ediliyor. Yetkililer, bazı firarilerin hafif yaralandığını ve tıbbi yardım aldıklarını doğruladı. Orijinal 42 kişiden biri kumarhane personeli tarafından yakalanan genç bir erkekti.

An Giang Sınır Muhafız Komutanlığı, nehir tarafından sürüklenen kişinin aranmasını organize ediyor.

Kamboçyalı sahte

Vietnam medyası, Kamboçya’daki ve başka yerlerdeki kumarhanelerin, birçok vatandaşı, maaşlı bir iş vaadiyle cezbederek evden ayrılmaya ikna ettiğini bildirdi. Bir kez yırtıcı bir kumarhane sahibinin çatısı altında, işçiler genellikle sömürülür. Yetkililer ayrıca kumarhanelerin Vietnamlıların eve dönmelerine tek bir şartla izin vereceğini ve onları kaçıranlara 30.000 ABD Dolarına kadar ödeme yapacağını bildirdi.

VnExpress 2022’nin ilk altı ayında, Vietnamlı ve Kamboçyalı yetkililerin 250’den fazla sömürülen kumarhane çalışanını kurtarmak için bir araya geldiğini bildirdi.

Güneydoğu Asya bölgesi, temelde köle çalışan kumarhanelere yabancı değil. Mayıs ayında da bir kadın, Burma’daki bir köle için Kamboçya’nın komşusu Tayland’a bir nehir yüzerek gitti. Tayland-Myanmar sınırındaki bir kumarhanede 300 Taylandlı kadının daha seks kölesi olarak tutulduğunu bildirdi.


Güvenilir Bahis Siteleri